A 2007/2008. évi verseny díjazása

A National Geographic Chanel és
a National Geographic Magyarország jóvoltából
10 napos Svájc-Franciaország körutazáson vehet részt
mindkét évfolyam 1. és 2. helyezettje:

9. évfolyamról

Hegyesi Béla, Radnóti Miklós Gimnázium, Dunakeszi
Györegy Zsolt, ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium, Budapest

10. évfolyamról

Nagy Ádám, Munkácsy Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Kaposvár
Kungl Ákos, Lovassy László Gimnázium, Veszprém

A rendező iskola által szervezett hatnapos felvidéki jutalomúton vehetnek részt mindkét évfolyam 3-12. helyezettjei:

Bárány Ambrus,Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
Bencskó György,Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Budapest
Bihary Szabolcs,Táncsics Mihály Gimnázium, Kaposvár
Bosits Etele,Vörösmarty Mihály Gimnázium, Érd
Brunda Anett,Fazekas Mihály Gimnázium, Debrecen
Czuczi Fanni,Batthyány Lajos Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola, Nagykanizsa
Cséke Balázs,Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium, Bonyhád
Forgács Máté,Széchenyi István Gimnázium, Sopron
Fricska Orsolya,ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium, Budapest
Kálóczi Anita,Batthyány Lajos Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola, Nagykanizsa
Kiss Dániel,Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola, Székesfehérvár
Kovács Soma,Táncsics Mihály Gimnázium, Kaposvár
Mészáros Éva,Lorántffy Zsuzsanna Református Általános Iskola és Gimnázium, Kaposvár
Pázmány József,Lovassy László Gimnázium, Veszprém
Sándor Lilla,Bolyai János Gimnázium és Szakközépiskola, Salgótarján
Segyevy Dániel,Berzsenyi Dániel Gimnázium Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium, Marcali
Tárkányi Máté,Munkácsy Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Kaposvár
Tárkányi Péter,Munkácsy Mihály Gimnázium és Szakközépiskola, Kaposvár
Vajda Péter,ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium, Budapest
Vereb Viktor,Mikszáth Kálmán Gimnázium és Postaforgalmi Szakközépiskola, Pásztó

Az első négy helyezett a szervező iskola könyvjutalmát is átvehette, míg a döntő többi résztvevője a szponzorok által felajánlott ajándékokat kapta:

FelajánlóAjándékok
National Geographic Channelalbumok (minden döntősnek), mappák
Compass Sport Navigációs Szakboltiránytűk (minden döntősnek)
Tengerszem Sporttörzsvásárlói kártya, hátizsákok
Kárpátia Túrabolttáskák, pólók, kulacs
Nemzeti Tankönyvkiadóatlaszok
Mozaik Kiadó Kft.földrajzi feladatgyűjtemények
Földgömb folyóiratkorábbi lapszámok, előfizetések
Magyar Turista folyóiratkorábbi lapszámok
Aggteleki Nemzeti Parkelőadás, barlangtúrák (tábor résztvevőinek)
Megyei és Városi Könyvtár, KaposvárEU kiadványok, ajándéktárgyak

E helyen szeretnénk megköszönni további támogatóinknak verseny szervezésében, lebonyolításában nyújtott fontos segítségét:

TámogatóSegítség
SEFAG Erdészeti és Faipari Zrt. terepi helyszín rendelkezésre bocsátása, pályák kitisztítása
Megyei és Városi Könyvtár, Kaposvárszállítás, technikai segítség
Somogy Megyei Tájfutó Szövetségtérkép, bólyák, technikai segítség
1. Magyar Cukormanufaktúra Kft.ellátás
Pethő Nyomdasokszorosítás
Kelemen János, volt tájfutó válogatottszakmai segítség, térképrajzolás
Kaposmérői Pékségkenyér, pogácsa

Kiemelt különdíjak:

9. évfolyamon:

A gyakorlati forduló különdíját (Tengerszem Sport által felajánlott hátizsákot) Hegyesi Béla, a dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium diákja vehette át.

Területelemzés témában két díjazott is volt, Györegy Zsolt (ELTE ApáczaiCsere János Gyakorlógimnázium, Budapest) és Forgács Máté (Széchenyi István Gimnázium), akik a Munkácsy Mihály Gimnázium által felajánlott atlaszokat vehették át.

10. évfolyamon:

A gyakorlati fordulóban legeredményesebb Cséke Balázs (Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium) a SEFAG Erdészeti és Faipari Zrt. különdíját, egy távcsövet kapott.

A regionális földrajz témakör különdíját, a rendező iskola által felajánlott könyvjutalmat szintén ketten nyerték el: Kungl Ákos (Lovassy László Gimnázium, Veszprém), és Vereb Viktor (Mikszáth Kálmán Gimnázium, Pásztó)

 

Az említett jutalomút programja itt megtekinthető